Wielki Turniej Quidditcha


11745369_1087406414620800_7326752238708963669_n.jpg

Niedzieia 10:00 na boisku

W grze biorą udział dwie drużyny po 6 uczestników (jest tylko jeden pałkarz w grze w każdej drużynie aby ich zachowania nie zdominowały gry) . Drużyny składają się z :

- jednego bramkarza – jego zadanie to uniemożliwić wrzucenie do jednego z trzech okręgów piłki „kafla”

- trzech ścigających - to oni dzięki podaniom manewrom oraz celności zdobywają punkty w grze

- jeden pałkarz – on za pomocą  nadmuchiwanej maczugi ;) ma za zadanie wytrącić kafel z rąk przeciwnika oraz zrzucać uczestników z mioteł

- jeden szukający- jego zadanie to odnalezienie złotej piłeczki ze skrzydełkami „znicza” w ciągu rozgrywki

Całość gry trwa 30 minut. Podczas gry uczestnicy cały czas mają latać na miotłach (trzymać je między nogami czy rękoma czy nogami obojętnie ). Jeżeli miotłą opadnie na ziemię oznacza to że uczestnik rozgrywki spadł z miotły więc opuszcza pole gry, wsiada na miotłę poza obrębem pola gry i wlatuje z powrotem na boisko co może znacznie zmienić układ sił podczas np. ataku czy obrony ponieważ spadnięcie z miotły odbywa się natychmiast także w trakcie akcji(nie przerywa się gry) . No i standardowo przerzucenie kafla przez 1 z 3 obręczy daje 10 punktów znalezienie złotego znicza 150 punktów oraz oznacza koniec gry . Podczas gry istnieją upomnienia zwykłe i czasowe wyłączenia z gry np. 30 s za niewłaściwe zagrania.

Zapraszamy zatem na II WIELKI TURNIEJ QUIDDITCHA w którym zmierzą się 4 drużyny reprezentujące barwy 4 domów znanych z Harrego Pottera. Główną nagrodą będzie OGROMNY puchar domów który to zwycięska drużyna na własność! Zgłoszenia przyjmujemy na konwentjagacon@gmail.com do dnia 23go lipca 2017. W zgłoszeniu musi się znaleźć lista 6 imion i nazwisk członków drużyny (ze wskazaniem na kapitana - potrzebny będzie jego nr kontaktowy)  Kapitan jest także osobą na której ręce trafia puchar.

DSC_126.jpg