RPG/LARP


Na żadnym szanującym się konwencie fantastyki nie może zabraknąć najbardziej esencjonalnej nerdoskiej rozrywki czyli sesji RPG!

Co to RPG?
Jest to przygoda rozgrywana w wyobraźni grających przy wspólnym stole (choć i stół jest niekonieczny). Gracz wiodący zwany Mistrzem Gry bądź Bajarzem prowadzi pozostałych opisując im otaczające ich zdarzenia i postacie. Oni natomiast odgrywając werbalnie swoje postacie, wybierają jakie akcje nimi podejmują. W ten sposób historia się rozwija. Bohaterowie są przed sesją tworzeni przez graczy i opisywani statystykami na karcie postaci.

Jak co roku znajdziecie u nas blok poświęcony tej szlachetnej formie rozgrywki. Sesje będą trwały od 4-6 godzin i obejmowały około 5 graczy każda.

Sala RPG 1

Piątek

18:00 Sesja d&d dla poczatkujacych i tych którzy umieją już grać.

MG: Konrad "Kondziu" Garwacki

System: D&D3.5

Nauka gry w D&D wraz z tłumaczeniem podstaw mechaniki gry i role playu. Sesja w klimacie jagaconu. Nasi gracze zatrzymuja sie w karczmnie gdzie dochodza do nich plotki o znikajacych ludziach i o złych mocach wydobywajacych sie z serca lasu.

22:00 Ostatnia lekcja

MG: Filip "Perfekt" Bartkowiak

System: Warhammer ed2

Jakiś czas po powstaniu galektycznego imperium,Jedi wciąż ukrywają się po różnych światach. Imperialny wywiad odkrył położenie jednego z nich o imieniu Kylian. Darth Vader nakazał wystawienie za jego głowę(miecz świetlny) nagrodę. Wy oraz parę innych teamów przystępujecie do polowania na niedobitki Jedi.

Sobota

16:00 Spotkajmy się w Fort Shambu

MG: Artur "SySCR" Jeziorski

System: Deadlands - Savage Worlds

Wojna secesyjna nie skończyła się zwycięstwem północy, a umarli żołnierze powracają do życia i walczą dalej. Magia wróciła do naszego świata, a indiańscy szamani walczą o wydarcie swoich terenów spod panowania białych. Nowo odkryty upioryt pozwala konstruktorom tworzyć wspaniałe wynalazki, ale nikt nie patrzy na cenę jaką przyjdzie nam zapłacić za jego używanie. Dziki zachód jest w tym momencie zwany dziwnym zachodem. Każdy stara się w tym świecie znaleźć swoją fortunę, ale może też skończyć dwa metry pod ziemią. Ale to przecież też nie zawsze oznacza koniec...

20:00 Absurdalna Historia Pewnego Klanu Akt wtury

MG: Maciej "Upiur" Nogaj

System: Honor i Krew

Jesteście zausznikami Dajmio <Taki Wojewoda/Lord ziemski> I jako ważne figury w swym klanie spróbujecie by klan rozkwitł i uzyskał sławę. Albo będziecie starać się przetrwać rządy Dajmo despoty, a może walczyć z zabójczy plagą Os. Któż to może wiedzieć. Zapraszam do stworzenia historii Waszego klanu. A to jak bardzo ta Historia będzie ABSURDALNA jest w waszych rękach.

Sala RPG 2

Piątek

18:00 Strażnicy Prowincji

Albert "Blizz" Kowal

System:  L5K 4ed

Niedawny powrót Klanu Jednorożca z długiej tułaczki poważnie zaburzył równowagę polityczną tkaną starannie przez pozostałe klany na przestrzeni wieków. Prowincja Shirani niegdyś znajdująca się w środku ziem Klanu Lwa, teraz znajduje się na ich rubieżach. Do obowiązków jej strażników, poza utrzymywaniem pokoju i powstrzymywaniem bandytów, doszło jeszcze pilnowanie nowego, niepewnego sąsiada. Świeżo upieczeni samurajowie będą musieli stawić czoła zagrożeniom jawnym, jak i również tym ukrytym...

24:00 SCAR- W imię Imperium!

MG: Kacper Błaszczyk

System: Star Wars (system fanowski)

Task Force 99- Oddział do zadań specjalnych Imperium Galaktycznego zostaje wysłany na kolejną misję, która ma przechylić szale zwycięstwa na korzyść Imperatora w wojnie domowej. Czy będzie to kolejne wypełnione zadanie? To się okaże...

Sobota

16:00 Ostatnia Nadpłata

MG: Maciej Hetmańczyk

System: Star Wars - Edge of the Empire

Statek transportowy "Surcharge" ("Nadpłata") ma na swoim koncie wiele udanych rejsów, głównie dzięki doskonałej załodze. Kontrakty jednak się kończą i dla części kadry to ostatni lot na pokładzie tego frachtowca. Czy ostatni lot odbędzie się bez problemów? Czy uda się bezpiecznie dotrzeć do portu?

20:00 Wyspa Solomona

MG: Albert "Blizz" Kowal

Syestem: D&D 5ed

Archipelag Meduzy - gromada niezrzeszonych wysp gdzie swój dom znalazło wielu wyrzutków i samotników. Z reguły spokojny rejon ostatnimi czasy jest nękany przez wzmożoną aktywność trytonów - dzikich bestii z odmętów błękitu. Na domiar złego w południowych rejonach pojawiły się okręty wojenne Imperium - najbardziej agresywnej morskiej potęgi współczesnych błękitów. Obok tych wydarzeń, z dala od chaosu, istnieje mała wysepka rządzona przez prosty niziołczy lud. Wyspa Solomona - nazwa tak na cześć założyciela pierwszej osady. Podróżnicy trafiają do tego spokojnego zakątka świata w sam raz aby być świadkami straszliwych wydarzeń, którym prawdopodobnie tylko oni będą w stanie się przeciwstawić...

Sala Star Wars

Piątek

22:00 Operacja Skyhook

MG: Artur "SySCR" Jeziorski

System: Star Wars - Age of Rebellion

Wszyscy wiedzą jak została zniszczona pierwsza Gwiazda Śmierci. Luke trafił torpedą protonową w szyb powietrzny prowadzący do reaktora i to spowodowało wybuch. A może jednak prawda była inna? Może ta operacja miała jakichś innych sekretnych bohaterów, którzy odwalili całą robotę? Takich o których nigdy się nie dowiemy.

Sobota

20:00 STAR WARS… ZAGADKA…

MG: Tomasz „Smok” Wolski

Sesja RPG systemu wolnego dla 5 graczy w zakresie epizodów IV0-VI.

MG z 29 letnim stażem w RPG zdobywca 2 Złotych Toporów i 3 Brązowych Toporów, prowadzący sesje konkursowe dla „Najlepszego Gracza, nerda etc” na wielu konwentach. Dany scenariusz prowadzi tylko raz w życiu i tylko dla tych graczy którzy dostaną się na sesję. Tytuł Scenariusza – nieznany Okres wydarzeń – nieznany Rasy – nieznane Profesje - nieznana Charaktery – neutralne Watek Główny – nieznany Jedi – nie Sith – nie Strony Mocy – nieznane Postaci – poza głównymi wątkami Scenariusz jest otwarty i to w oparciu o wasze preferencje będzie stworzony specjalnie dla was. Musicie tylko wymyślić w co i kim chcecie zagrać, od was będzie to zależało. Zaproponujcie zatem na kartkach swoich zgłoszeń do sesji, uwaga taką formułę stosuję po raz pierwszy w mojej karierze MG :

Imię nazwisko Gracza Imię postaci – generatorów jest sporo :)
Tytuł - będzie sugerował główny wątek scenariusza. Wybiorę najlepszy.
Okres w którym ma się dziać przygoda – wybiorę taki który będzie pasował pod graczy i tytuł.
Rasa- taka którą preferujecie
Profesja/ Zawód - to czym byście chcieli być w SW
Watek Główny – Wojna, Misja, Szkolenie, Katastrofa, Przemyt, Miłość
Strona Mocy – ku której z nich się skłaniacie