Manga i Anime


gits.jpg

Wszystko dla fanów szeroko rozumianej kultury dalekowschodniej. Prelekcje, panele dyskusyjne i konkursy z fajnymi nagrodami, Anime, Chińskie bajki (serio), Mangi, J-pop, K-pop, L-oli, Niewidzialni ninja, Waifu i Hasbendo dla każdego. Nie zabraknie ani Moe ani Cyberpunka ani Moe Cyberpunka! Mangoświry nie śpią i bawią się przez ponad 40 godzin atrakcji!

/人◕ ‿‿ ◕人\

Piątek

16:00 Stwórzmy Jagaconową Waifu!!

Weronika “Snëën” Żak

W lewym narożniku uzbrojona w komputer i tablet rysowniczka, gotowa do ciężkiej walki o przetrwanie. W prawym żądna MOE publika. Ta walka zadecyduje o przyszłości konwentu. Czy obie strony wyjdą z niej zwycięsko i na końcu zobaczymy obiecaną idealną waifu? Wszystko w naszych rękach... i piórkach!

18:00 W-w-wie-wiedzówka z Ł-łan P-pisa

Morwak i Karateka

Konkurs wiedzy o One Piece dla początkujących i zaawansowanych. Udowodnij, że nie zasnąłeś z nudów przez te setki odcinków i chapterów i dałeś radę coś zapamiętać!

19:00 Przegląd Anime - Sezon lato 2017

Przemysław "Filuś" Koczotowski i Agnieszka "Hime" Lipiec

Początek lipca to nie tylko początek wakacji ale również nowych świeżych serii anime. Kilkadziesiąt nowych tytułów z najróżniejszych gatunków. Jeśli chcesz pomocy w znalezieniu czegoś wartego obejrzenia lub po prostu chcesz podzielić się z nami swoimi opiniami, przyjdź!

21:00 Do You even Nep bro?

Sebastian "Sov" Polak

Nep x Nowa? Brocconyu~? Histy is pisty!? Nepupu! Nie znać Neptunii to grzech śmiertelny. Krótki opis świetnej serii gier multihitu na rynku JRPG, który wjechał w steama jak Plutia w Noire.

22:00 Warsztaty cosplayu Cyberpankowego

Krzysiek "Kakashi" Rogala

Wykonywanie prostych stylizacji cosplayowych w stylu cyberpankowym

Sobota

10:00 Bajka o kocie, co kradł zwłoki

Kinga Pietras

Tradycyjne japońskie pochówki, wiązały się z wieloma obrzędami, których należało przestrzegać. Ale co do tego miały koty? I dlaczego obecność puchatego mruczka w domu pogrążonym w żałobie mogła mieć katastrofalne skutki, zarówno dla zmarłego jak i jego rodziny? Przegląd opowieści związanych z kocimi demonami, które porywały zmarłych

11:00 Rozpoznaj anime po emoji

Sebastian "SebastianOrf3" Raczyński

Emoji czyli piktogramy za pomocą których można przedstawić emocje, cele, zdarzenia czy nawet opisać historyjkę. Ale czy dałbyś radę rozpoznać dany tytuł anime za pomocą kilku emoji? Przyjdź i sprawdź swoje umiejętności.

12:00 Blok gier rysunkowych

Maria "Ninariel" Cieplak

Atrakcja, polegająca na wspólnym graniu w gry typu Podaj dalej! Gdzie musimy na zmianę rysować i nadawać tytuły rysunkom, im śmieszniej tym lepiej!

14:00 Ghost in the Shell - Duch w wielu skorupach

Przemysław "Filuś" Koczotowski

Manga, Anime (kinowe, telewizyjne, OVA itd), Film, Gry... Ghost in the Shell ma wiele wcieleń i z całą pewnością przyczynił się do zdefiniowania całego gatunku Cyberpunku. Przez lata sam doczekał się wielu wersji, często niezależnych od siebie i zupełnie innych. Nie ma jednej właściwej Motoko, nie ma też jednego właściwego Ghosta, ale czy jest ten najlepszy i ten najgorszy? Przyjdź, posłuchaj i podziel się swoją opinią!

16:00 Niechaj otakusy wżdy postronni znają

Michał "Orzi" Orzechowski

...że Polacy nie gęsi i w anime się pojawiają. Ciekawi Cię, jak Japończycy widzą góry Świętokrzyskie? Jak swoje ataki nazywa Fryderyk Chopin? Albo po prostu posłuchać jak seiyu łamią swoje języki na "sz" i "cz"? Zapraszam zatem na panel!"

17:00 Jakie to anime? Wiedzówka dla Hardcore'ów

Norbert “Torgeir” Krzak

Masz pamięć do starych tytułów ale i w nowych nie wybrzydzasz? Słabo kojarzysz protagów, ale zawsze masz swoją waifu/husbando? Zdarza ci się obejrzeć serię wyłącznie dla soundtracków? A może ograniczasz się do kinówek i OVA? Dołącz do ekipy z trochę odmiennym gustem, żeby odgadnąć je wszystkie na podstawie zdjęć lub fragmentu op/ed/ost.

18:00 Teorie Spiskowe w anime

Sebastian "Sov" Polak

Anime is illuminati, otakus did 9/11, the truth is out there and cake is a lie! Zobaczcie jak Sov odkrywa manipulacje! Jak przez całe życie byliście oszukiwani! Czas ujawnić całą prawdę!

19:00 Wiedzówka z soundtracków z anime

Sebastian "SebastianOrf3" Raczyński

Jeśli cenisz sobie podkład muzyczny w anime i jesteś w stanie rozpoznać z jakiego anime pochodzi dany ost, a słysząc takie nazwiska jak Hiroyuki Sawano czy Yuki Kajiura od razu w głowie leci ich charakterystyczny styl to ta wiedzówka jest idealnie dla ciebie.

20:00 Japońskie gry na Playstation

Michal Pajek

Stajnie Sony zasilało mnóstwo wspaniałych zachodnich produkcji. Uncharted, God of War, Crash Bandicoot to przykłady które każdy zna! Ale czy wiecie coś więcej o genialnych, rodowitych produkcjach z Kraju Kwitnącej Wiśni?

21:00 Dżentelmeńska Rozprawa na temat Waifu

Przemysław "Filuś" Koczotowski, Sebastian "Sov" Polak

- Monsieur Filuś, czy słyszał pan, że #TeamOnodera przegrał?
- Ale jak to? Po karnych?
- Nie, po samobóju w ostatniej minucie.
Oglądacie anime -> lubicie postać -> friendzone -> wk*rw 120% -> 4 chan spam. Masz waifu? To jej broń. Chwyć za argumenty i przyjdź z nimi gotowy do kulturalnej walki.

22:00 Małe dziewczynki w czołgach

Gainax

Bo jak inaczej opisać Girls und Panzer? Bo co może być lepsze od driftujących T-34, katapultowanych L3/33 i КАТЮШA (Katyusha)? Szukasz dobrej zabawy? Trafiłeś jak Hetzer w M26 Pershing!

23:00 Yuri-Panel (SFW)

Albert "Drya" Ciszek

Krótki panel o bieżących seriach z liliowym nastrojem. Nieważne czy jesteś juniorem programowania gier w wymarzonym studiu, fanem alternatywnych teorii ewolucji czy po prostu preferujesz pokonywać codzienną drogę do szkoły lub pracy w stylu asasyna - wskakuj do sali!

Niedziela

10:00 Onii-chan! To j*bnie!

Maciej "Kruku" Czub

Budownictwo w anime a zasady statyki. Czy ogromne konstrukcje, które widzimy często w anime miałyby prawo bytu w rzeczywistości?

11:00 "Jak spełnić marzenia o wyjeździe do Azji?

Ewa "Hane" Kondrak

Wyjazd stanowiący zwieńczenie "bucket list" większości fanów kultury azjatyckiej. A może nie jest taki trudny do zorganizowania i kosztowny jak się wydaje? Poradniko-opowieść o krótkich wczasach w dalekich krajach.

12:00 Przegląd pełnometrażówek ANIME

Michał Pajek, Michał Reut

Niemal każdy mangofil pożarł już w swoim życiu dużą listę serii anime! Trudno nie zauważyć że twory odcinkowe cieszą się większą popularnością niż pełne metraże. Czy słusznie? Postaramy się Was przekonać że nie :)