Magic the Gathering


amonppq.jpg

Naszą przygodę z Magic: The Gathering na konwencie fantastyki „Jagacon” rozpoczynamy już w piątek turniejem Friday Night Magic w formacie „Modern”. W lipcu Czarodzieje z Wybrzeża jako fnm-ową kartę promo dla najlepszej piątki graczy na turnieju, przygotowali „ReverseEngineer”. Każdy z uczestników generuje jeden booster do puli nagród, z których na koniec przeprowadzamy redraftrare’ów oraz mythic rare’ów. Dodatkowo każdy gracz otrzyma od nas losowe karty promo.

Sobota będzie dniem, w którym Magic: The Gathering będzie królować. Od samego rana zapraszamy wszystkich chętnych na rozpoczęcie przygody z tą najpopularniejszą karcianką kolekcjonerską na świecie. Każdy początkujący otrzyma od nas darmową talię a nasza konwentowa ekipa w prosty sposób wytłumaczy Wam zasady tej świetnej gry. A następnie zapraszamy Was wszystkich na specjalny turniej, tylko dla początkujących, na którym będziecie mogli zdobyć karty promo oraz inne gadżety ze świata Magic: the Gathering!

Głównym punktem sobotnich atrakcji będzie turniej PPTQ w formacie „Modern”. (Więcej informacji wkrótce...) Gdy emocje po PPTQ już opadną zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno początkujących jak i już nieco dłużej grających na Draft z Conspiracy: Take the Crown. Draft to bardzo ciekawy, choć wymagający nieco umiejętności format w Magic: The Gathering, w którym można zdobyć ciekawe karty, podszkolić swoje umiejętności budowania talii, ale przede wszystkim doskonale się bawić!

A Conspiracy: Take the Crown to dodatek specjalnie wypuszczony do tego formatu. Aby dobrze zakończyć sobotnie zmagania zapraszamy wszystkich na turniej w formacie „Standard” na którym każdy z graczy generuje jeden booster do puli nagród, po turnieju redraftrare’ów oraz mythic rare’ów a każdy uczestnik otrzyma od nas kartę promo.

Niedziela może wydawać się dniem, w którym na konwencie wszystko powoli się wycisza, ale nie dla nas! Tego dnia zapraszamy wszystkich na Draft z bloku Amonkhet! Jako że będziemy świeżo po premierze dodatku „Hour of Devastation” draft będzie idealnym momentem na zdobycie dużej ilości nowych kart. Każdy z graczy otrzyma 3 boostery, jeden z dodatku „Amonkhet”, dwa z dodatku „Hour of Devastation”. Po turnieju wszystkie karty o rzadkości rareoraz mythic rare lądują do wspólnej puli do redraftu. Na zakończenie całego konwentu, jako klamrę spinającą piątek i niedzielę, zapraszamy na turniej w formacie „Modern” na którym każdy z graczy generuje jeden booster do puli nagród, po turnieju redraft rare’ów oraz mythic rare’ów a każdy uczestnik otrzyma od nas kartę promo.

Głównym organizatorem strefy MTG jest kielecki sklep Wargamer!

Ogólne info o MTG

Magic: The Gathering to pierwsza kolekcjonerska gra karciana na świecie. Jej początki sięgają roku 1993, kiedy to Richard Garfield, nauczyciel matematyki w jednej z amerykańskich szkół, zaproponował, małej wtedy firmie, Wizards of the Coast stworzenie planszowej gry fantasy. Niestety, budżet firmy nie pozwalał na takie przedsięwzięcie dlatego Richard zdecydował, że jego gra będzie oparta tylko na kartach. Produkt finalnie został zaprezentowany graczom podczas konwentu Origins i odniósł sukces o jakim nie śniło się jego twórcom. Maszyna ruszyła… Dziś Magic: The Gathering to najpopularniejsza kolekcjonerska gra karciana, w którą grają miliony graczy na całym świecie. Dlaczego? Między innymi z powodu nieskomplikowanych zasad podstawowych, olbrzymiej liczby kart (liczonej w tysiącach) czy rewelacyjnych grafik. Gra przyciąga do siebie coraz więcej nowych osób, środowiska graczy są coraz większe, organizowane są turnieje zarówno na poziomie lokalnym jak i światowym, z dużą pulą nagród. Jeżeli lubisz zdrową rywalizację, gry karciane i taktyczne oraz masz w sobie żyłkę kolekcjonera to koniecznie zapoznaj się z Magic: The Gathering!

Turnieje

FNM - Modern

Start: piątek 17:00, wpisowe 15zł

PPTQ - Modern

Start: sobota 11:00, wpisowe 40zł

Turniej dla początkujących

Start: sobota 11:00, wpisowe 5zł

Draft Conspiracy TTC

Start: sobota 11:00, wpisowe 40zł

Turniej T2

Start: sobota 11:00, wpisowe 15zł

Draft Modern Masters 2017

Start: niedziela 11:00, wpisowe 120zł

Draft AKH/HOU

Start: niedziele 11:00, wpisowe 40zł