Goście Specjalni


Paweł Majka to dwukrotny laureat jednej z najważniejszych literackich nagród fantastycznych w Polsce - Nagrody im. Jerzego Żułwaskiego (tzw. “Żuławia”). Urodzony w 1972 roku Krakowianin będący wielbicielem twórczości Papacia Chmiela i Stanisława Lema. Jego opowiadania i artykuły pojawiają się w różnych pismach i portalach internetowych m. in. w “Nowej Fantastyce”, “Esensji”, “Creatio Fantastica” od czasów pierwszej publikacji na łamach “Młodego Technika”. Za swoją debiutancką powieść - “Pokój światów” - otrzymał wspomnianego już “Żuławia”. W tym roku zaś, nakładem wydawnictwa Genius Creations, ukazała się jej kontynuacja - “Wojny przestrzeni”.

Paweł Majka.jpg

Kazimierz Kyrcz Jr  to urodzony w 1970 r. prozaik, redaktor i publicysta. Obecnie mieszka w Krakowie, choć swojej działalności nie ogranicza wyłącznie do tego miasta. Jest współautorem pięciu antologii i czterech powieści. Samodzielnie opublikował zbiory opowiadań “Femme fatale” (2015), “Okruchy mroku” (2017) oraz powieści: “Podwójna pętla” (2013) i wchodzącą właśnie na rynek “Dziewczyny, które miał na myśli”. Jego teksty są tłumaczone na angielski, rosyjski, czeski i słowacki. Na podstawie opowiadania, które napisał z Łukaszem Śmiglem, powstał film “Head to Love” wyreżyserowany przez Amerykanina Vana Kassabiana.

Kazimierz Kyrcz 2.jpg

Michał J. Walczak (rocznik ‘86) to z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego, tłumacz i fonetyk. W wolnych chwilach natomiast przekształca się w muzyka, wokalistę i tekściarza zespołu Voodoo Seeds. Dawniej nazwalibyśmy go człowiekiem renesansu, dziś poprostu człowiekiem orkiestrą. Debiutował na łamach „Niedobrych literek”, opowiadaniem „Śmierć po kolędzie”. Jest autorem zamieszczonego tamże cyklu opowiadań o detektorze. Od pewnego czasu ściśle współpracuje z Kazimierzem Kyrczem Jr, czego efektem są między innymi opowiadania opublikowane w magazynie literacko-kryminalnym „Pocisk”, kwartalnikach „OkoLica strachu”, „EleWator” oraz antologiach “City 3”, “Księga Cieni” i “Zwierzozwierz”.

Michał Walczak.jpg

Juliusz Wojciechowicz to urodzony w 1977 roku prozaik krótkoformista twórczo skupiony na literackiej grozie, grotesce oraz literaturze fantastyczno-obyczajowej. Autor kontrowersyjnego „Bez znieczulenia” (Gmork, 2016), a także pomysłodawca i współautor książek „Pokłosie” (Gmork, 2015), „Hardboiled” (Gmork, 2015). Publikował w licznych antologiach grozy i czasopismach fantastycznych. Nominowany do Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego w kategorii „Najlepsze opowiadanie grozy wydane w 2014r.” Jest także scenarzystą, reżyserem i „aktorem” w grupie filmowej Attic Film Production.

Juliusz Wojciechowicz.jpg

Magdalena Kubasiewicz to najmłodsza w naszej grupie “nestorów” autorka (rocznik ‘90). zadebiutowała niekoniecznie związaną z fantastyką powieścią “Sonata dla Motyla”, ale jej druga książka, wydana nakładem Genius Creations, - “Spalić wiedźmę” - jest już na wskroś fantastyczna. Obecnie prężnie działa w grupie “Fantastic Women Writers of Poland”, a także niecierpliwi się w oczekiwaniu na publikację swojej kolejnej książki zatytułowanej “Wiedźma Jego Królewskiej Mości”.

Magdalena Kubasiewicz.jpg

Jacek Łukawski to niedoszły strzelec, wojownik i karateka urodzony w Kielcach, tylko dla niepoznaki twierdzący, iż jego zawodem wyuczonym jest grafik komputerowy. Wielki miłośnik starych motocykli, powieści historycznych i szeroko pojętej fantastyki. Jest laureatem wojewódzkiego konkursu “Talenty 2000”, a także współautor opowiadań z antologii “Gawędy motocyklowe”. W 2016 roku zadebiutował powieścią “Krew i stal”, której kontynuacja - “Grom i szkwał” ukazała się w 2017 roku. Obie książki są częściami większego cyklu zatytułowanego “Kraina Martwej Ziemi”.

Jacek Łukawski2.jpg

Łukasz Malinowski to, mogący się pochwalić tytułem doktora nauk humanistycznych, piewca kultury skandynawskiej. A do tego historyk, pisarz i publicysta na pół etatu. Urodzony w 1983 roku w Jastrzębiu Zdroju. Studia ukończył w Krakowie, choć ma na swoim koncie także romans z uczelnią w Oslo. Jako pisarz zadebiutował w 2013 roku powieścią “Skald. Karmiciele kruków”, która zapoczątkowała cały cykl książek o Ainarze Skaldzie, ukazujących się nakładem wydawnictwa Erica.

Łukasz Malinowski.jpg

Maciej Garbacz jest Skarżyszczaninem, a od roku 2004 grafikiem-pasjonatem. Od 2008 zaczął się tym zajmować profesjonalnie. Tematem przewodnim jego prac jest szeroko rozumiane Sciene-Fiction. Wojciech Sedeńko (redaktor naczelny wydawnictwa Solaris) pisał o Maćku tak:

"Maciej Garbacz to najzdolniejszy polski artysta tworzący w 3D wizje eksploracji kosmosu. Jego wszechświat wypełniony jest nie czernią pustki kosmicznej, a barwnymi, żyjącymi światami, gwiazdami i satelitami. Jest twórcą bardzo elastycznym, potrafiącym swoja wizję artystyczną dopasować do konkretnej książki, czy serii wydawniczej. Z doskonałym skutkiem. Co wielokrotnie udowodnił przygotowując nasze okładki."

Zachęcamy do przestudiowania małego portfolio artysty pod adresem:

www.maciejgarbacz.pl

19692572_1032792930189752_1829390938_n.jpg

Andrzej Nyka od ponad 50 lat czyta literaturę S-F .Nie jest w stanie podać ile książek przeczytał, ale z takiego pobieżnego szacunku wyliczył iż będzie to około 7-8 tysięcy tytułów . Zaczęło się to od “Astronautów”, ale czyjego autorstwa? A potem poszło bez specjalnego rozróżniania fantasy czy space opera . Natomiast 24 lata temu z tej pasji czytania powstała księgarnia i tak to funkcjonuje do dzisiaj…

_DSC0163.JPG

“Smutny Michał” czyli Dominik Kowalczyk

Kat Krakowski którego będzie można spotkać podczas konwentu i który omówi i zaprezentuje tajniki swego fachu.

13872631_290950801267226_3970704153159246161_n.jpg

Krzysztof Majcher - Współczesny zbój Szydło to oryginalny przewodnik po regionie świętokrzyskim. Pan Majcher, dzięki swojemu nietypowemu strojowi, przyciąga rzesze wycieczek, które pod pieczą takiego przewodnika chcą zwiedzać zakątki Gór Świętokrzyskich.

JAG_4288.JPG